Skolų išieškojimas

Skolų išieškojimas – tai procedūrų visuma (skolininko ir jo turto paieška, pretenzijų surašymas, raginimų siuntimas, derybos, sutarčių dėl skolos grąžinimo rengimas, beviltiškų skolų nurašymas ir kt.), kurių tikslas – per kuo trumpesnį laiką išieškoti skolą. Galimi du pagrindiniai skolos išieškojimo būdai: ikiteismine ir teismine tvarka.

Skolų išieškojimas ikiteismine tvarka:

Skolų išieškojimas ikiteismine tvarka yra pigiausias ir greičiausias skolos išieškojimo būdas, kadangi nereikalauja didelių išlaidų už skolos išieškojimą, bei išvengiama ilgo ir sudėtingo teisminio bylinėjimosi proceso su skolininku. Mūsų teisininkai parengs visus reikiamus dokumentus, susisieks bei suderins su skolininku skolos padengimo galimybes, įtvirtins susitarimą vekseliais ar kitais dokumentais, o visas kreditoriaus patirtas išlaidas padengti privalės pats skolininkas. Skolos išieškojimo ikiteismine tvarka metu Jus reguliariai informuosime apie skolos išieškojimo eigą, paaiškėjus aplinkybėms dėl kurių skolos negalima išieškoti ikiteismine tvarka, Jums apie tai pranešime ir pateiksime pasiūlymas apie kitus skolos išieškojimo būdus.

Šiuo metu taikoma Jums palanki atsiskaitymo sistemaiš anksto sumokate tik sumą, padengiančią mūsų administracines išlaidas, o pilną paslaugos mokestį – tik sėkmingo skolos išieškojimo ikiteismine tvarka atveju.


Skolų išieškojimas teismine tvarka:

Nepavykus susitarti su skolininkais ikiteismine tvarka, reikėtų pasirinkti kitą skolų išieškojimo būdą – skolų išieškojimą teismine tvarka. Mūsų teisininkai parengs reikiamus procesinius dokumentus (ieškinius, priešieškinius, dublikus, triplikus, atskiruosius skundus, taikos sutartis, pareiškimus dėl teismo įsakymo išdavimo ir kt.) ir pateiks juos teismui. Kreipiantis į teismą galima prašyti, kad teismas taikytų laikinąsias apsaugos priemones, t.y. areštuotų skolininko nekilnojamąjį ir kilnojamąjį turtą, banko sąskaitas ar pinigines lėšas, esančias pas trečiuosius asmenis. Skolininko turtas būtų areštuojamas jam apie tai nepranešus, todėl Jūs užsitikrinsite, kad skolininkas, vengdamas su Jumis atsiskaityti, neperleis savo turto tretiesiems asmenims ar jo neiššvaistys.